Sufit napinany Kraków, Warszawa, Katowice
telefonZADZWOŃZADZWOŃ

Sufit napinany 3D. Podwieszany sufit 3D.


Planeta Sufitów > sufity napinane > sufity 3D

Istnieje kilka sposobów na stworzenie wizualnie obszernego sufitu 3D i tylko jeden sposób na stworzenie prawdziwego trójwymiarowego sufitu napinanego. Pierwsze proste wersje 3d-sufitu napinanego: wydruki zdjęć na suficie, dwuwarstwowy sufit z wycięciami lub gwiazdy na suficie. We wszystkich tych przypadkach sufit napinany będzie rozciągany w jednej płaszczyźnie, ale wizualnie będzie miał głębokość. Za pomocą obrazu fotograficznego zastosowanego na folii można uzyskać naprawdę nieoczekiwane efekty objętościowe. A jeśli ukryjesz podświetlenie za folią, otrzymasz wyjątkowy sufit napinany.Co dotyczy prawdziwego sufitu napinanego 3d, jest on utworzony ze specjalnej folii, która stopniowo wygina się w różnych płaszczyznach, tworząc fale, stożki, zaokrąglenia. Czasami nawet małego zaokrąglonego przejścia sufitu na ścianę wystarcza, aby utrzymać ciekawy pomysł projektanta.

Z technicznego punktu widzenia, podobnie jak zwykłe sufity napinane, najpierw przymocowany jest specjalny profil, ale nie gładko po poziomie w tej samej płaszczyźnie, ale może być zginany wzdłuż ściany za pomocą fal lub przesuwać się wzdłuż płyty gipsowej od konstrukcji sufitowej do konstrukcji ściennej. Kiedy za pomocą profilu została stworzona konstrukcja potrzebnej dla nas formy, za pomocą folii tworzymy gładkie linie zagięć sufitu, które wyglądają szczególnie imponująco w połyskującej fakturze ciemnych kolorów. Można nawet tworzyć oddzielne zakrzywione kształty, które będą mocować się do głównej płaszczyzny sufitu, ale nie będą do niej całkowicie przylegać. Jak na tym zdjęciu - żagle wznoszą się pod sufitem.

Ale najbardziej efektywne zastosowaniem 3D-sufitów napinanych jest tworzenie świecących się objętościowych obiektów. Nie można tego powtórzyć żadnym innym rodzajem materiału. Najczęściej świecące się sześciany, równoległościany, piramidy i stożki są używane jako nietypowe urządzenia oświetleniowe. Oznacza to, że najpierw należy utworzyć sztywny szkielet dla trójwymiarowego kształtu, wewnątrz jest przeklejona taśma LED, a zewnątrz ten kształt zostaje pokryty półprzezroczystą folią do sufitów napinanych. Nie jest to oczywiście sufit, to mogą nawet być świecące się kolumy lub sześciany zwisające z sufitu, ale wygląda imponująco.

Podświetlane 3d-sufity z grafiką

Co to jest 3d-sufit? Jest to przestrzenny sufit, który jest wykonany z wykorzystaniem technologii LED i sufitów napinanych.
3d sufit z podświatleniem

3d sufit z podświatleniem


Nowy etap w projektowaniu sufitów - to 3D projekty na suficie. Dzięki technologiom sufitów napinanych teraz kształt sufitu jest ograniczony tylko naszą wyobraźnią. Możliwe jest stworzenie prawie jakichkolwiek konfiguracji: fale, łuki, stożki, lejki. Również imponująco wyglądają 3D sufity z użyciem światłodiodowego podświetlenia, które podkreśla niezwykłe kształty, dodaje dynamiki, umożliwia zmianę świecenia sufitu napinanego.
3d sufit napinany z ledami

3d sufit napinany z ledami

nadruk na folii i ledy za sufitem

nadruk na folii i ledy za sufitem

3d sufit - linii świecący z sufitu na ściane

3d sufit - linii świecący z sufitu na ściane


Sufity napinane niebo 3D

Najczęściej przestrzenne konstrukcje z folii używają w publicznych pomieszczeniach: barach, restawracjach, hotelach. Ale również projektanci doskonale wpisują 3D-formy i na zwykły sufit w pokoju gościnnym, sypialni, pokoju dziecięcym lub kuchni. Przecież nie koniecznie znacznie obniżać sufit aby uzyskać przestrzenne konstrukcje – to może być prosty zakręt folii, która płynnie przejdzie na ścianę. Wydaje się, że nic skomplikowanego, ale efekt jest poprostu niesamowity.
sufit 3d - zginanie folii na ściane

sufit 3d - zginanie folii na ściane

lustrzany sufit napinany 3d z kolumnami

lustrzany sufit napinany 3d z kolumnami

fale na suficie z folii

fale na suficie z folii

sufity napinane 3d

sufity napinane 3d


Wybierz niezwykle 3D sufity z naszej galerii lub zamów swój projekt.
Kraków, telefon: +48 880 047 088, biuro@woodymaxx.pl