Sufit napinany Kraków, Warszawa, Katowice
telefonZADZWOŃZADZWOŃ

Jak wybrać kolor sufitu napinanego.

Wybierając kolor sufitu napinanego, powinno się wziąć pod uwagę fakt iż musi on komponować się całą paletą barw zastosowanych w pomieszczeniu. Aby osiągnąć harmonię kolorów w pokoju, odcienie sufitu, ścian, podłogi oraz innych elementów wnętrza muszą tworzyć wspólną kompozycję.

Wnętrze może być monochromatyczne, to znaczy, że suficie napinanym, tapetach, fotelach, sofach itp. zostanie wykorzystany tylko jeden kolor w różnych jaśniejszych bądź ciemniejszych odcieniach.

niebieskie wnętrze

niebieskie wnętrze


Na zdjęciu powyżej został użyty kolor niebieski w różnych odcieniach od głębokiego granatu na suficie napinanym po jasno-błekitny na tapecie. Bardzo łatwo jest dobrać przedmioty do jednokolorowego wnętrza, wybierając granatowy sufit, trochę jaśniejszą niebieską kanapę, niebieskawy dywanik, błękitną tapetę i zdaję się, że wszystko idealnie pasuje do siebie.

różowy pokój

różowy pokój


Oto jeszcze jedno, harmonijne pod każdym względem wnętrze, w jednej gamie kolorystycznej.

Jednakże takie wnętrza po pewnym czasie zaczynają przytłaczać człowieka swoją monotonią, dlatego ludzie starają się połączyć kilka kolorów.


Harmonijne połączenia kolorów.

Tradycyjnie wyróżnia się trzy harmonijne połączenia kolorów i w związku z tym je właśnie wykorzystujemy, w bardziej ciemnym lub jaśniejszym odcieniu, w bardziej nasyconym bądź pastelowym wariancie:
- niebieski-pomarańczowy
- zielony-czerwony
- fioletowy-żółty

Niebiesko-pomarańczowa harmonia sufitu napinanego może wyglądać tak:
niebiesko-pomarańczowa pokój

niebiesko-pomarańczowy pokój


niebieski i beżowy kolor we wnętrzu

niebieski i beżowy kolor we wnętrzu


Zielono-czerwone lub sałatowo-różowe połączenie kolorów we wnętrzu z sufitem napinanym.
seledynowy i różowy kolory

seledynowy i różowy kolory


Jaskrawo-różowy ze zgniłą zielenią także stworzą harmonijne połączenie w pokoju.
cyjanowy kolor z malinowym

cyjanowy kolor z malinowym


I oczywiście fioletowo-żółte połączenie, lub jak w danym przypadku kolor liliowy z pomarańczowym.
fioletowo-pomarańczowe połączenie

fioletowo-pomarańczowe połączenie


Kiedy już państwo opanują sztukę dobierania kolorów, z łatwością będzie można przystąpić do wyboru koloru waszego sufitu napinanego.


Znaczenie kolorów sufitu napinanego.

Kolor sufitu napinanego i całego wnętrza bez wątpienia będzie wywoływać określone emocje i wpływać na nastrój mieszkańców pokoju. Dlatego w celu dokonania właściwego wyboru koloru sufitu, na wstępie warto zastanowić się jakie uczucia powinien w nas budzić.

Biały kolor

sufitu napinanego – kolor czystości, wyzwala wrażenie przestrzeni, lekkości i otwartości. Jest to uniwersalny kolor sufitu napinanego – pasuje do wszystkich pomieszczeń, dużych i małych i przeznaczonych do różnych celów. Sufit napinany białego koloru zwiększy przestrzeń w niewielkim salonie, zwłaszcza w zestawieniu z białymi tapetami oraz jeśli pokryjemy podłogę jasnym materiałem. Przełąmujac biel wnętrza jaskrawymi elementami: poduszki, lampy, kwiaty otrzymają państwo ciekawe, niemonotonne wnętrze, nawet w małym pokoju.

Żółty kolor

na suficie doda świątecznego nastroju i uczucia lekkości nawet w okresie szarej codzienności. Żółty sufit napinany sprawi, że państwa pokój stanie się bardziej słoneczny, ciepły i optymistyczny. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór elementów wystroju do wnętrza, aby nie było ono zbyt jasny.

Czerwony sufit napinany

najczęściej instaluje się w kuchniach i łazienkach. Czasem czerwony sufit lustrzany klienci wybierają do salonów w charakterze wyrazistej wstawki do konstrukcja, z płyt gipsowo-kartonowych . Czerwony wniesie dynamikę i energię do państwa życia, jednakże nie należy przesadzać z wykorzystaniem tej barwy, ponieważ od jej nadmiaru może podwyższać się ciśnienie krwi. Jeśli już wybrali państwo kolor czerwony do sufitu napinanego, lepiej przyozdobić pozostałą część wnętrza jasnymi odcieniami i dodać tylko czerwoną wazę lub poduszkę dla równowagi z czerwonym sufitem.

Niebieski sufit

napinany wprowadzi do pomieszczenia wrażenie spokoju, zgody, głębi. Kolor niebieski w pomieszczeniu spowalnia nasze działania, tutaj nie będą się państwo niepotrzebnie śpieszyć, denerwować z błahych przyczyn. Ta barwa jest idealna do sypialni. Lepiej natomiast unikać koloru niebieskiego w kuchni, ponieważ zwiększa on apetyt.

Błękitny sufit

napinany często wykorzystuje się w pokoju dziecięcym, ponieważ gdy kolor ten znajduję się nad głową, kojarzy się z niebem i rodzi poczucie przestrzeni. Sufity tej barwy są także często wybierane do łazienek, gdzie w naturalny sposób króluje żywioł wodny, który wymaga odpowiednich odcieni. Czym jaśniejszy jest odcień błękitu na suficie, tym silniejsze jest wrażenie świeżości, czasem wręcz chłodu. Jeśli państwa pokój nie jest nasłoneczniony, nie należy potęgować tego wrażenia błękitnym sufitem napinanym.

Zielony kolor sufitu

w zależności od odcienia może wzbudzać różne emocje. Jasne odcienie zielonego kojarzą się z wiosną, przyrodą, radością i energią. Ciemny zielony tworzy wrażenie stabilizacji, powagi, kolor ten czasem jest wybierany do wnętrz bibliotek i gabinetów.

Szary kolor sufitu

lustrzanego bywa najczęściej wybierany do współczesnych wnętrz w stylu Hi-tech. Sufit napinany szarej barwy dobrze łączy się z innymi kolorami we wnętrzu. Kolor ten również może wzbudzać różne emocje w zależności od stopnia nasycenia odcienia szarości i od pomieszczenia. Różnokolorowe podświetlenie szarego sufitu może dodać dynamiki państwa pokojowi.

Kolor różowy

bywa tradycyjnie wybierany do pokojów dziecięcych dla dziewczynek. Sufit napinany w jasno-różowym odcieniu będzie odpowiedni dla mniejszych dziewczynek, wniesie do ich życia bajkowy nastrój i będzie idealny do pokoju małej księżniczki. Intensywny różowy odcień sufitu napinanego może być wykorzystany w pokoju dorosłej dziewczyny z charakterem.

Kolor brązowy

lub czekoladowy pod względem swojej popularności ustępuje miejsca jedynie kolorowi beżowemu. Ciemny sufit lustrzany charakteryzuje się silnym efektem lustrzanym, dlatego wygląda niesamowicie, zwłaszcza w połączeniu z białym stelażem z płyt gipsowo-kartonowych. Brązowe sufity napinane można wybrać zarówno do pokoju gościnnego, jak i do holu czy sypialni. Kolor ten sprawi, że państwa wnętrze będzie zharmonizowane, będzie wzbudzać wrażenie stabilności i solidności.

Czarny kolor sufitu napinanego

jest trochę tajemniczy, czarujący i jakby niezmiernie głęboki. Jak żaden inny wizualnie podnosi sufit, co wynika z faktu, iż patrząc na czarny sufit lustrzany nie widzimy granicy ani nie widzimy zakończenia, a spostrzegamy tylko odpływające w dal odbicie naszego pokoju, niczym w studni.

Kraków, telefon: +48 880 047 088, biuro@woodymaxx.pl