Sufit napinany Kraków, Warszawa, Katowice

Sufity nainane w przedpokoju, korytarzu i w holu.


Projekt wnętrza przedpokoju i korytarza należy potraktować poważnie, ponieważ to tutaj powstaje pierwsze wrażenie o Tobie i Twoim mieszkaniu jako całości. Wybór odpowiedniego sufitu napinanego w przedpokoju, podkreślenie go w odpowiednich miejscach, zawieszenie pięknych lamp - możesz całkowicie zmienić przestrzeń i wizualnie zwiększyć jej powierzchnię.
Projekt sufitu napinanego w przedpokoju odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ jest bezpośrednio związany z oświetleniem i poświetleniem przestrzeni. Poniżej możesz zobaczyć wzory sufitów napinanych w korytarzu i przedpokoju, wybrać odpowiednie opcje dla siebie i obliczyć koszt bezpośrednio na stronie.
inspiracje na sufit dla korytarzu

inspiracje na sufit dla korytarzu

podświetlenie sufitu w przedpokoju

podświetlenie sufitu w przedpokoju

oświetlenie w korytarzu

oświetlenie w korytarzu

jake światlo obrać dla korytarzu

jake światlo obrać dla korytarzu

aranżcja wnętrza holu

aranżcja wnętrza holu

niezwykły sufit dla korytarzu

niezwykły sufit dla korytarzu

linie świecące na suficie

linie świecące na suficie

sufit w korytarzu inspiracje

sufit w korytarzu inspiracje


Podobnie jak we wszystkich innych pokojach, teraz w korytarzu wykonuje się głównie białe matowe sufity napinane. Błyszczące są rzadko zamawiane, tylko w skrajnych przypadkach - gdy projekt wymaga dodatkowego połysku. Wielopoziomowość też nie pasuje do nowoczesnych wnętrz, a tym bardziej do niewielkich powierzchni korytarzy czy przedpokojów. Coraz częściej projekt sufitu realizowany jest za pomocą odpowiednio dobranych i umiejscowionych opraw oświetleniowych. Chociaż szykowny żyrandol będzie również idealnie pasował do przestronnego holu.

Cena sufitu napinanego w przedpokoju:

DŁUGOŚĆ: m
SZEROKOŚĆ: m
Folia:


Liczba rogów: szt.

Liczba punktów świetelnych: szt.

✅ biały matowyod 140 zł/m2
✅ kolorowy lustrzanyod 150 zł/m2
✅ sufit z ledamiod 205 zł/m2
✅ podświetlany sufitod 190 zł/m2
Koszt sufitu napinanego oblicza się w ten sam sposób, niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia. Główną rolę odgrywa powierzchnia pomieszczenia, a także obwód - ilość zapięcia. Na koszt wpływa również obecność dodatkowych narożników, dlatego możliwe jest, że cena za metr kwadratowy sufitu w przedpokoju będzie wyższa niż cena tego samego sufitu w kwadratowemu salonie. Nie przejmuj się, to normalne, ponieważ złożoność sufitu na korytarzu będzie wyższa ze względu na nieprostokątność pomieszczenia.

Jaki wybrać sufit dla przedpokoju:

Przy wyborze należy zacząć od wielkości, kształtu i przeznaczenia lokalu, bardzo ważna jest również początkowa wysokość korytarza. Oto główne trendy popularne w projektowaniu sufitów:
  • Jeśli masz wąski korytarz, możesz go wizualnie powiększyć, dodając ukryte poświetlenie górne wzdłuż dłuższego boku. Doświetlając dodatkowo ścianę w korytarzu, wizualnie ją odsuniesz i dodasz miejsca.
  • W przypadku małego korytarza lepiej jest użyć kilku małych reflektorów niż jednego dużego.
  • Jeśli wysokość pomieszczenia jest niewielka, wybierz lampy sufitowe, a nie wpuszczane. W końcu oprawy wpuszczane obniżają sufit na 10-12 cm. A same reflektory sufitowe są obniżone w stosunku do sufitu, natomiast sufit napinany jest obniżony o minimum 4 cm.
  • Dość drogie, ale bardzo skuteczne rozwiązanie dla korytarza - szynoprzewody magnetyczne wpuszczane w sufit. Po prostu idealnie prezentują się na korytarzu. Te wąskie czarne paski z lampami wydają się być stworzone do korytarzy. Dobrą rzeczą jest to, że możesz dodać lampy później, jeśli chcesz jeszcze lżejsze.
  • Linie świecące będą wyglądać jeszcze fajniej w korytarzu i holu, zwłaszcza te przechodzące od sufitu do ściany. Istnieje pełna dowolność pomysłów projektowych. Możesz stworzyć zupełnie wyjątkowy sufit w przedpokoju.
  • Oczywiście, po raz kolejny zdecydowanie nie zalecamy wykonywania kolorowych błyszczących sufitów, ponieważ większość ludzi intuicyjnie zrozumie, że nie jest to nowoczesne i przestarzałe.
  • Szereg pudełek z płyt kartonowo-gipsowych i ogólnie płyt kartonowo-gipsowych na suficie - również nikt już nie używa. Jeśli technicznie konieczne jest obniżenie lub wydzielenie części sufitu, na ratunek przychodzą technologie dwupoziomowe w sufitach napinanych.
wzory sufitów w przedpokoju

wzory sufitów w przedpokoju

przedpokój - fajne wnętrze

przedpokój - fajne wnętrze

jasne i stylowe wnętrze

jasne i stylowe wnętrze

wzory sufitów dla korytarzu

wzory sufitów dla korytarzu

czarne wnęki na lampy w korytarzu

czarne wnęki na lampy w korytarzu

podświetlenie na ściane od sufitu

podświetlenie na ściane od sufitu

białe wnęki na lampy w suficie

białe wnęki na lampy w suficie

wnęki z lampami wzdłuż korytarza

wnęki z lampami wzdłuż korytarza


Najczęściej na korytarzach jest szafa i pojawia się pytanie: szafa czy sufit, co mocować pierwsze? Równie często robimy zarówno w tym, jak iw tej kolejności. Możesz najpierw sufit w korytarzu, potem szafę, możesz najpierw szafę, a potem rozciągnąć sufit. W drugim przypadku tylko producenci mebli powinni wykonać ślepą część 6-7 cm na górze szafy, do której przymocowany zostanie sufit napinany.

Oświetlenie dla przedpokoju lub korytarzu:

Tradycyjnie korytarz to mały, długi, wąski i ciemny pokój. Dlatego oświetlenie jest tutaj bardzo ważne. Za pomocą oświetlenia można optycznie powiększyć, poszerzyć i oświetlić przestrzeń. Istnieje kilka zasad wyboru oświetlenia:

1. Na korytarzu nigdy nie jest dużo światła, więc lepiej przesadzić, niż gdy światła jest za mało.

ledy na suficie w przedpokoju

ledy na suficie w przedpokoju

różne kolory led za sufitem napinanym

różne kolory led za sufitem napinanym


2. I tu drugie oczywiste rozwiązanie – stosujemy ukryte światła – to jest coś, bez czego nowoczesne wnętrze wygląda jak niedokończony remont. Musisz zdecydować, czego nie masz już wystarczającej wysokości lub szerokości w swoim korytarzu. Jeśli wysokości, wybierz lekkie sufity napinane i podkreśl je. Aby obniżyć sufit napinany do minimum, ale nie odmawiać sobie podświetlenia, pasek LED przykleja się za folią, bezpośrednio na profil pod sufit napinany. Wtedy już ze spadkiem zaledwie 4 centymetra uzyskasz równomierne podświetlenie. A jeśli masz szczęście z wysokością i brakuje Ci tylko miejsca, lepiej podświetlić ściany, a nie sufit. Optycznie powiększysz pomieszczenie i będzie ono wyglądało szerzej. Za pomocą pływającego sufitu napinanego możemy oświetlić zarówno wszystkie ściany po obwodzie, jak i selektywnie jedną lub dwie, a nawet część ściany. Tradycyjnie zaleca się podkreślanie tylko dłuższych boków korytarza, a nie podkreślanie ścian końcowych – to dobrze wyrównuje proporcje pomieszczenia.

stylowe opcje sufitu napinanego

stylowe opcje sufitu napinanego

świecący sufit w korytarzu

świecący sufit w korytarzu


3. Bardziej celowe jest oświetlenie bardzo długiego korytarza kilkoma małymi lampami, a nie jedną dużą. Dzięki temu oświetlenie będzie równomierne i wizualnie podzieli korytarz tak, aby wyglądał harmonijnie.

magnetyczne szynowe oświatlenie na suficie

magnetyczne szynowe oświatlenie na suficie

linia światla od sufitu na ściane

linia światla od sufitu na ściane


4. Jeśli wysokość na to pozwala, możesz wykonać asymetryczne świecące figury z sufitu napinanego na suficie - jest to całkowicie dezorientujące, a długa nie wydaje się już tak długa i wąska. A także to rozwiązanie chroni przed lampami i dodaje dynamiki Twojemu korytarzowi.

oświetlenie ledowe od sufitu do ściany

oświetlenie ledowe od sufitu do ściany

sufit latający w korytarzu

sufit latający w korytarzu


5. Świecące poprzeczne paski nie tylko ozdobią każde wnętrze, ale również zastąpią źródło naturalnego światła w korytarzu.

Zalety i wady sufitu napinanego w przedpokoju:

✅ bardzo szybko – sufit napinany czasami przyspieszy zakończenie naprawy. W końcu montaż sufitu napinanego na korytarzu zajmie tylko 3-4 godziny. I nie będziesz musiał szukać pracowników i malarzy płyt kartonowo-gipsowych, a także zajmować się zakupem arkuszy płyt kartonowo-gipsowych, profili, szpachli, farby, włókna szklanego.

✅ bardzo trwały - po umieszczeniu sufitu napinanego w korytarzu nie można o tym myśleć przez 20-30 lat. Nie będziesz musiał przemalowywać i naprawiać pęknięć co dwa lata!

✅ bardzo tańsze - naprawdę sufity napinane są tańsze niż te z płyt gipsowo-kartonowych pod względem kosztów. Jeśli weźmiemy pod uwagę nie tylko koszt prac z płyt kartonowo-gipsowych, ale także materiałów, malowania itp., okazuje się, że jest to co najmniej 2 razy bardziej opłacalne.

✅ bardzo perfekcyjne - sufity napinane od momentu montażu i przez wiele lat będą wyglądać idealnie równo, bez smug i zacieków farby, bez pęknięć.

✅ bardzo designerski - istnieje wiele możliwości aranżcji nawet z białym sufitem napinanym: ukryte podświetlenie, linie świecące.

✅ bardzo nowoczesny - sufity napinane w różnych wariantach prezentują się znacznie bardziej stylowo niż zwykli płyty gipsowo-kartonowe.

biały matowy sufit wzory

biały matowy sufit wzory

drukowanie liter na suficie napinanym

drukowanie liter na suficie napinanym

nowoczesny design sufitów

nowoczesny design sufitów

biały sufit naciągany w przedpokoju

biały sufit naciągany w przedpokoju


► Co na sufit w korytarz?

Zalecamy wybór sufitu napinanego do przedpokoju. Dzięki możliwości ukrycia LED w suficie, można optycznie zwiększysz szerokość korytarza. Wybierając odpowiednią fakturę i kolor sufitu w korytarzu, uzyskasz wyjątkowe i stylowe wnętrze.

► Matowy lub lustrzany sufitu w przedpokój?

Teraz wszędzie projektanci używają głównie matowych tekstur, ponieważ błyszczące sufity już wyglądają na nieco przestarzałe.

► Nowoczesne sufity do korytarza?

Idealnym rozwiązaniem do korytarza będzie biały matowy sufit. Dodaj boczne ukryte oświetlenie i uzyskaj nowoczesny sufit, który zwiększy przestrzeń. Wybierz błyszczącą teksturę sufitu, i optycznie zwiększysz wysokość pomieszczenia.

► Co zrobić pierwsza szafa lub sufit w przedpokoju?

Jeśli planujesz wykonanie szafki do sufitu w korytarzu, to są dwa scenariusze realizacji. Możesz najpierw zrobić szafę, planując pustą deskę o wysokości 6-7 cm od góry, a do tej pustej części szafy mocujemy sufit napinany. W drugim przypadku możesz najpierw wykonać sufit napinany, a następnie szafkę. W takim przypadku te dwa obiekty nie zostaną połączone, a między szafką a sufitem będzie odstęp 1-1,5 cm.

Kraków, planetasufitow@gmail.com