Sufity napinane Kraków, Warszawa.
tel.: 536 250 569
E-mail: planetasufitow@gmail.com

Nowoczesne i modne sufity napinane 2022.

Czym jest modny i nowoczesny sufit? To taki sufit, który potrafi sprostać wszystkim wymaganiom współczesnego życia. Powinien być szybko montowany, mieć atrakcyjną cenę, odznaczać się łatwą pielęgnacją, być trwałym i długowiecznym i najważniejsze, aby wyglądał stylowo. Sufity napinane w pełni odpowiadają wszystkim wymienionym kryteriom nowoczesnego i modnego sufitu, dlatego poniżej będzie mowa właśnie o nich.
Sufity w 2022 roku będą gładkie, białe, matowe. Z funkcjonalnym wielopoziomowym oświetleniem. Nowoczesne sufity są teraz nierozerwalnie związane z oprawami. Cała aranżacja sufitu opiera się na rozmieszczeniu opraw, lamp wiszących i podświetleń.Uż wiadome najpopularniejsze rozwiązanie w 2022 roku - linie świetlne na suficie napinanym. Główna zasada modnego projektowania sufitów: można wszystko oprócz żyrandola w centrum.

#1 Linie świecące LED

Linie świecące - jest niezwykła technologia oświetleniowa, dość pracochłonna, ale bardzo elegancka. Linie LED świetnie pasują się do oświetlania niewielkich przestrzeni: łazienki, przedpokoju, holu. Najczęściej tale światlo jest jako oświetlenie główne. Paski ledowe mogą przybierać różne kształty na suficie, a nawet schodzić na ściany.

W saloni, kuchni i sypialni linie świecące można uzupełnić kinkietami, lampami wiszącymi lub reflektorami. Taśma ledowa do wyboru w kolorze białym lub kolorowym. Możesz stworzyć pożądany nastrój, wybierając odpowiednią temperaturę świecenia: ciepłą, zimną lub neutralną. Linie światła pomogą podkreślić kształt pomieszczenia, wyeksponować różne strefy, optycznie powiększyć przestrzeń.

#2 System magnetyczny wpuszczany w sufit

Lampy magnetyczne to prawdziwe rozwiązanie wszystkich problemów oświetleniowych! Wcześniej mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której po zakończonej naprawie zabrakło światła. I wydawało się, że nic się nie da zrobić. A oto rozwiązanie! Teraz całkiem fajnie jest położyć magnetyczne szynoprzewody w suficie, a potem… wtedy można samemu co najmniej codziennie dodawać lampy, wymieniać je, przesuwać, przekierowywać. Ogólnie pełna swoboda wyobraźni.

Oprawy na szynoprzewodzie są nam znane od dawna i od dawna wykorzystywane są w aranżacji wnętrz. Ale teraz wyszła nowa generacja tego oświetlenia. Szyny magnetyczne są zawieszone, natynkowe i wpuszczone w sufit napinany. I to właśnie ta ostatnia opcja - to HIT 2022 roku w projektowaniu sufitów. Najpopularniejszym wariantem tych lamp jest kanał autobusowy wbudowany w sufit napinany. Takie matowe sufity wyglądają bardzo stylowo i nowocześnie.

#3 Ukryte podświetlenie sufitu napinanego

Cały nowoczesny design składa się z różnych podświetleń. Dlatego ukryte oświetlenie sufitowe to must-have w modnym wnętrzu. Najpopularniejszym rodzajem jest poświetlenia zza sufitu napinanego na ścianę, najlepiej - na ścianę teksturowanu. Wystarczy podkreślić ścianę akcentującą z cegieł, kamienia, drewnianych listew lub paneli 3D. Bez oświetlenia sufitowego pomieszczenie będzie wyglądało na puste i pozbawione życia.

Podobnie jak w innych ledowych paskach, możesz wybrać kolor i temperaturę blasku. Ostatnio coraz bardziej popularne stało się oświetlenie ciepłe, które daje przytłumione i przytulne światło. Ciepłe oświetlenie tworzy prawdziwą wieczorną atmosferę, odpowiednią do sypialni, łazienki, kącika telewizyjnego lub kominka.

#4 Świecący sufit napinany

Sufit świetlny - nieczęsto zamawiany, więc trend ten utrzymuje się od wielu lat. W pełni oświetlony sufit nie nadaje się do wszystkich pokojuw. Częściej sufit świecący stosuje się w małych pomieszczeniach, w które nie pozostają długo: wanna, łazienka, przedpokój.

Ale jeśli już zdecydowałeś się na tak niezwykłą wersję sufitu, nie pożałujesz - wygląda bardzo stylowo. Wizualnie powstaje niemal kosmiczne wnętrze. Szczególnie fajnie jest, że można zmienić kolor blasku sufitu i wtedy atmosfera w pomieszczeniu całkowicie się zmienia.

#5 Sufit napinany bez uszczelków

A główną cechą nowoczesnych sufitów napinanych jest zgrabne połączenie płótna ze ścianą. Tylko bez uszczelkowe mocowanie. Należy pamiętać, że wzdłuż obrysu nowoczesnego sufitu napinanego nie powinno być żadnych plastikowych bagietek i listew. Istnieje już odpowiednia opcja mocowania sufitów napinanych Fixo, która pozwala stworzyć idealne połączenie sufitu ze ścianą.

Przestarzały system mocowania sufitów napinanych wymagał plastikowego cokołu wzdłuż obrysu płótna i wyglądał okropnie. Określ ten punkt przy składaniu zamówienia.

Czy sufity napinane są popularne w 2022 r.?

Oh, pewnie. To właśnie sufity napinane zyskują na popularności. Tempo naszego życia przyspiesza, nowe domy powstają szybciej, chcemy szybciej zrobić wykończenie. Dlatego technologie szybkich sufitów stają się bardzo istotne.

Tel.: 536 250 569
Sufity napinane od firmy Planeta Sufitów: Kraków, Katowice, Rzeszów, Tarnów etc.