Sufit napinany Kraków, Warszawa, Katowice
telefonZADZWOŃZADZWOŃ

Co na sufit w sypialni? Czarny lub biały?


Budząc się rano, pierwszą rzeczą, którą widzimy, jest sufit w sypialni. Dlatego bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego wzoru, faktury i kształtu sufitu do sypialni – od tego zależy nasz nastrój przez cały dzień.
sufit w sypialni pomysły

sufit w sypialni pomysły

zdjęcia sufit dla sypialni

zdjęcia sufit dla sypialni


Wieczorem sufit w sypialni jest jeszcze ważniejszy niż w ciągu dnia – bo jest nierozerwalnie związany z oświetleniem. A nowoczesne oświetlenie może stworzyć w sypialni dowolną atmosferę: odpoczynek, relaks czy romans.

Co na sufit w sypialnie?

Jaki jest najlepszy materiał na sufit w sypialni: sufit napinany, podwieszana płyta gipsowo-kartonowa czy po prostu malowany? Najprostszym sposobem jest pozostawienie zwykłego płaskiego sufitu z żyrandolem pośrodku, bez zawracania sobie głowy dodatkowymi światłami i konstrukcjami. Ale wtedy nie uda nam się zrealizować nowoczesnego projektu sypialni, z przemyślanym wielopoziomowym oświetleniem, z podziałem na strefy i oświetleniem ukrytym. Nawet aby zrobić ukryty karnisz na zasłony, musisz nieco obniżyć poziom sufitu. Oznacza to, że aby zrobić niszę na karnisz, musisz zrobić sufit podwieszany.

Jeśli wybierzesz opcję podwieszaną, najbardziej popularne są dwie: sufit napinany do sypialni lub sufit z płyt gipsowo-kartonowych. Oba pozwolą na dodanie punktów świetlnych, schowanie karnisza we wnęce, stworzenie ukrytych świateł. Jaka jest różnica między każdą z dwóch opcji.

lustrzany sufit z podwieszanym

lustrzany sufit z podwieszanym

co na sufit w sypialnie

co na sufit w sypialnie


Sufit napinany w sypialni zawsze będzie idealnie płaski bez pęknięć i defektów przez wiele lat. Sufit napinany jest wykonany ze specjalnej tkaniny, która jest mocowana na obwodzie pomieszczenia w metalowych profilach. Obniżenie takiego sufitu podwieszanego wyniesie co najmniej 4 cm, ale jeśli chcesz wykonać wbudowane światła, sufit spadnie o około 7 cm, a sufit napinany może mieć prawie dowolny kolor. Co więcej, możesz wybrać błyszczącą lub matową fakturę, która bardzo wizualnie zmienia pomieszczenie. Podświetlając jedną lub więcej ścian, możesz znacznie zwiększyć poczucie przestrzeni. Kolorowe oświetlenie LED pomoże Ci stworzyć dowolny nastrój za pomocą jednego kliknięcia na pilocie. Sufit napinany można wykonać w pomieszczeniu nawet z wykończoną dekoracją ścienną, czasem nawet bez wyjmowania mebli z pokoju. Oznacza to, że w ciągu 4 godzin możesz uzyskać zupełnie nowy sufit w sypialni i nowe wnętrze.

Sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych w sypialni może mieć również różne kolory, które określa wybrany odcień farby. Malowany sufit powstaje w kilka dni. Ponieważ technologia obejmuje jeden dzień na montaż, dzień na szpachlowanie sufitu, kilka dni na wyschnięcie szpachli, następnie nałożenie podkładu, ponowne wyschnięcie i dwukrotne malowanie z wysychaniem.

A cena sufitu podwieszanego wykonanego z gipsu będzie dwa razy wyższa. I przetrwa kilka lat czysto i pięknie. Wtedy trzeba będzie zatuszować pęknięcia i ewentualne plamy.

Czarny czy biały?

Jaki kolor lepiej wybrać na sufit do sypialni? Kiedy mówimy o sufitach napinanych, istnieje pokusa, aby wybrać jakiś jasny lub nietypowy kolor. W końcu w katalogu jest tak wiele opcji i wszystkie są takie piękne!
czarny lub biały sufit dla sypialni

czarny lub biały sufit dla sypialni

czarny połysk w sypialnie

czarny połysk w sypialnie

sufit podwieszany w sypialnie

sufit podwieszany w sypialnie

biały matowy sufit napinany

biały matowy sufit napinany

jak wybrać sufit dla sypialni

jak wybrać sufit dla sypialni

ciemny sufit lustrzany

ciemny sufit lustrzany

sufit napinany podświetlany z LED

sufit napinany podświetlany z LED

galeria sufitów dla sypialni

galeria sufitów dla sypialni


Ograniczmy wybór kilkoma zasadami:
 • przede wszystkim jest to sypialnia. Oznacza to, że lepiej natychmiast wykluczyć jasne kolory
 • po drugie, nowoczesne trendy minimalizmu dyktują nam monochromatyczne wnętrze: białe ściany, biały sufit, białe meble lub czarne ściany, czarny sufit i… cóż, rozumiesz strategię))
 • po trzecie, przy wyborze koloru liczy się również wysokość pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie nie jest wysokie, tradycyjny biały sufit będzie prawie niewidoczny, to znaczy nie będzie naciskał. Jeśli chcesz czegoś niezwykłego, czarny lustrzany sufit odzwierciedli całe pomieszczenie i wizualnie zwiększy wysokość
 • niezależnie od koloru sufitu, oświetlenie na całym obwodzie na pewno nie zaszkodzi
 • pomimo tego, że większość osób w sypialni śpi, oświetlenie również powinno być dobrze przemyślane. Zapewnij oddzielne włączenie oświetlenia górnego i oświetlenia nocnego
 • jeśli wybrałeś czarny sufit, to już jest akcent we wnętrzu, więc wystarczy piękny żyrandol po środku
 • jeśli skłaniasz się w stronę białego sufitu, możesz dodać lampy jako dekorację sufitu. Mogą to być szyny magnetyczne, linię świetlnę lub reflektory
 • czarny lub biały sufit - to nie ma znaczenia, najważniejsze jest to, aby był równy i niezawodny. Dlatego opcja - sufit napinany sam się sugeruje

Cena sufitu w sypialni

Wybierając sufit do sypialni dużą rolę odgrywa cena. W końcu nie jest to salon, w którym będą siedzieć goście i czasami warto zapłacić więcej, aby uzyskać efektowne wnętrze. W sypialni najważniejsza jest praktyczność, niezawodność i przystępność cenowa. Więc zwróć uwagę:
 • biały sufit napinany będzie kosztował nieco mniej niż kolorowy
 • folia matowa do sufitów napinanych - tańsza w cenie niż błyszcząca
 • im więcej świateł w suficie, tym droższy sufit w sypialni
 • nowoczesne systemy lamp magnetycznych - bardzo praktyczne i pięknie wyglądają, ale czasami podnoszą koszt sufitu w sypialni
 • gwiezdne niebo na suficie napinanym w sypialni to świetny pomysł, wygląda spektakularnie, nadaje minimalny blask, tworzy atmosferę relaksu. Tutaj znajdziesz ceny gwiazd na suficie
DŁUGOŚĆ: m
SZEROKOŚĆ: m
Folia:


Liczba rogów: szt.

Liczba punktów świetelnych: szt.
Na przykład przedstawiamy ceny popularnych opcji sufitów napinanych do sypialni:
✅ biały matowy130 zł/m2
✅ kolorowy lustrzany140 zł/m2
✅ ledy na suficie205 zł/m2
✅ sufit z gwiazdami570 zł/m2
Są to orientacyjne ceny za metr kwadratowy sufitu wraz z materiałami i montażem.

Wady I zalety sufitu napinanego w sypialnie

Podobnie jak wszystkie materiały wykończeniowe, sufity napinane mają swoje wady i zalety, swoje plusy i minusy. Dobrą wiadomością jest to, że zalet jest znacznie więcej:
Zalety sufitu napinanego:
 • trwałość i praktyczność w eksploatacji - 20 lat
 • szybki montaż - nowy sufit w 4 godziny
 • nie pęka i nie kruszy się - bardzo ważne w sypialni
 • możesz wykonać nowy sufit bez wyjmowania mebli z pokoju i bez przerabiania ścian
 • koszt 2 razy niższy niż podobnego sufitu z płyt gipsowo-kartonowych
 • możliwość tworzenia ukrytych świateł jest szczególnie istotna w sypialni
 • 12-letnia gwarancja na sufit
 • nie musisz kupować niczego osobno, wystarczy do nas zadzwonić, spotkać się z mierniczym i podpisać umowę. Sami wszystko przywieziemy, zamontujemy sufit, usuniemy śmieci.
Największą zaletą sufitu napinanego jest trwałość i niemal nieśmiertelność!

ledy na suficie w sypialni

ledy na suficie w sypialni

nowoczesny sufit dla sypialni

nowoczesny sufit dla sypialni


Wady sufitu napinanego:
 • nie da się zrobić samemu, potrzeba wielu narzędzi
 • trzeba dokupić oprawy na czas montażu sufitu, aby zamontować pod sufitem podesty o określonej wielkości. Trudno jest wtedy dodać punkty oświetleniowe do sufitu napinanego po instalacji

Lustrzany a matowy sufit dla sypialni

Najpopularniejsze pytanie: jaki jest najlepszy sufit do sypialni: matowy czy błyszczący? A jest też satynowe, metaliczne, półprzezroczyste, z nadrukiem fotograficznym. Bardzo łatwo się pomylić przy wyborze najpiękniejszego sufitu w sypialni. Chodźmy w kolejności:

Lustrzany sufit w sypialni:
 • zwiększa wizualną wysokość pomieszczenia, dzięki odbiciom na suficie
 • zwiększa jasność pomieszczenia
 • będzie wyglądać efektownie
 • w czarnym połysku będzie maksymalny efekt lustra
 • pasuje do stylu art deco
 • w błyszczącej fakturze do wyboru 100 odcieni

lustrzany sufit dla sypialni

lustrzany sufit dla sypialni

błyszczący czy matowy sufit

błyszczący czy matowy sufit

biały matowy sufit w sypialni

biały matowy sufit w sypialni

nowoczesne oświetlenie w sypialni

nowoczesne oświetlenie w sypialni


Matowy biały sufit w sypialni:
 • będzie lekki i niewidoczny
 • do sypialni najczęściej wybieraj białą matę - wygląda idealnie
 • pasuje do każdego stylu we wnętrzu
 • nigdy się nie nudzi
 • w matowej fakturze do wyboru 20 odcieni
 • biały matowy sufit - zawsze w modzie
 • najbardziej ekonomiczna opcja

Nie rób tego!

Jakiego sufitu nie należy wybierać do sypialni? Czego lepiej nie robić z sufitem w sypialni? Który sufit napinany nie nadaje się do sypialni? Oczywiście od każdej reguły jest wyjątek, ale w większości przypadków te wskazówki przydadzą się.

Niepełna lista antytrendów na sufit w sypialni:
- czerwony sufit w sypialni to najbardziej niefortunne rozwiązanie. Ogólnie rzecz biorąc, czerwony sufit na całym obszarze będzie trudny do życia w jakimkolwiek pomieszczeniu.

- jasne kolory: żółty, pomarańczowy, jasnozielony, liliowy, różowy - do sypialni też lepiej nie wybierać

- całkowicie świecący sufit do sypialni byłby złym rozwiązaniem. Chociaż wielu, próbując zastąpić żyrandol czymś, dochodzi do rozwiązania ze świetlistym sufitem. Co jest nie tak? Jeśli zrobisz małe obszary świecącego sufitu w pomieszczeniu, będzie on wyglądał bardzo imponująco i stworzy wrażenie okien na suficie. Ale w pełni świecący sufit będzie bardzo kosztowny, a ze względu na dużą liczbę zasilaczy może powodować hałas.

Co na sufit do sypialni?

Polecamy sufity napinane w sypialni: jest szybki, niedrogi i praktyczny. Możesz zaktualizować sufit w sypialni w ciągu jednego dnia bez przesuwania mebli lub przerabiania ścian. W cenie zwykły biały matowy sufit kosztuje od 130 zł za metr kwadratowy.

Czy można sufit napinany dla sypialni?

Oczywiście. Jak w każdym innym pomieszczeniu, sufit napinany bardzo dobrze pasuje do sypialni. Przetrwa 20 lat i będzie wyglądał jak nowy. Jest to szczególnie ważne w sypialni, ponieważ każdego ranka widzisz sufit. Instalując sufit napinany otrzymasz gwarancję na 12 lat.

Jake oświetlenie w sufit dla sypialni?

Do sypialni lepiej wybrać oświetlenie wielopoziomowe, dzięki czemu można stworzyć różny klimat i dynamicznie go zmieniać. Na suficie powinno być oświetlenie podstawowe, na przykład 6-8 reflektorów, lub szyna magnetyczna, lub zwykły żyrandol.

Warto zadbać również o oświetlenie nad szafką nocną, osobne przy każdym boku łóżka. Może to być zarówno lampa wiesząnca z sufitu, jak i ze ściany. Najlepiej mieć ukryte oświetlenie, aby stworzyć intymną atmosferę. Ponownie oświetlenie może znajdować się na jednej ścianie za sufitem lub w meblach.


Kraków, tel. 880047088, biuro@woodymaxx.pl