Sufity napinane Kraków, Warszawa.
tel.: 536 250 569
E-mail: planetasufitow@gmail.com

Sufity napinane w pokoju dziecięcym.

Najwięcej wątpliwości dlaczegoś powoduje właśnie ten temat: czy można montować sufity napinane w pokoju dziecięcym. Czy nie szkodliwie w pokoju dziecięcym stosować sufit napinany z PVC. Odpowiadamy: można! Można bezpiecznie używać sufit napinany jak w pokoju dziecięcym, tak i w każdym innym pomieszczeniu mieszkalnym – to potwierdzone wnioskiem sanepidu i certyfikatem bezpieczeństwa pożarowego.


Jeszcze na forumach są jakieś marne obawy, że sufit napinany może wydzielać coś szkodliwego w powietrze. Żadnych realnych podstaw, by tak sądzić niema. Ponadto, jeśli porównać bielony lub pomalowany sufit, który ma właściwość pękać i obsypać się, wtedy u takich sufitów znacznie większe prawdopodobieństwo zanieczyszczenia powietrza i tworzenia kurzu w pokoju dziecięcym. Co do sufitów napinanych – nie przyciągają kurzu, nie pękają i nic nie emitują do środowiska. Są one wykonane z tego samego materiału, co i nowoczesne tapety, laminat i okna pcv, a nawet większość zabawek!

Zaraz po pierwszym wynika jeszcze mnóstwo pytań: jaki kolor wybrać, jaki dysign, jakie oświetlenie i podświetlenie wykorzystywać z sufitem napinanym w pokoju dziecięcym. Płeć dziecka, wiek, ogólny styl pomieszczenia, powierzchnia pokoju i wysokość podstawowego sufitu – wszystkie te czynniki mają znaczenie pod czas wyboru koloru sufitu napinanego.

Jeśli wysokość podstawowego sufitu nie jest bardzo duża, więc warto wybrać połyskujący sufit, który dzięki odbiciu, wizualnie podniesie wysokość pomieszczenia. Im mniejszy wiek dziecka, tym jaśniejszy odcień folii do sufitu warto wybrać. Tą samą zasadą warto kierować się i w czynniku powierzchni pokoju, im mniejsze pomieszczenie, tym jaśniejszy sufit i ściany. Mimo, że w bardzo rzadkich przypadkach zdarza się, że powierzchnia jest mała, a wysokość ponad 3 metry. Wtedy możesz śmiało robić, jasne ściany i sufit ciemny – to wizualnie zmniejsza wysokość pomieszczenia i poszerzy ściany.

Czy dziecko może uszkodzić sufit napinany?

Jest to mało prawdopodobne. W naszej praktyce takich przypadków nie było. Sufit napinany nie można uszkodzić uderzeniem piłki lub innych zabawek. Sufity napinane można uszkodzić tylko ostrymi i dla cięcia przedmiotami, których zwykle nie ma w pokojach dziecięcych.

Zalety sufitów napinanych w pokojach dziecięcych:

- jest to praktycznie i trwale;
- w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu;
- pięknie i nowocześnie;
- w razie potrzeby sufit napinany w pokoju dziecięcym można wycierać wilgotną szmatką;
- za pomocą sufitu napinanego można łatwo i szybko zaktualizować wnętrze pokoju dziecięcego;
- ogromny wybór kolorów sufitów napinanych i wariantów podświetleń;
- możliwość wydrukować wyjątkowy obraz na suficie w pokoju dziecięcym!

Wady sufitów napinanych:

- nie można samodzielnie zainstalować sufit napinany;
- nie można przemalować.

Tel.: 536 250 569
Sufity napinane od firmy Planeta Sufitów: Kraków, Katowice, Rzeszów, Tarnów etc.