Sufity napinane Kraków, Warszawa.
tel.: 536 250 569
E-mail: planetasufitow@gmail.com

Pielęgnacja: czy można umyć, wyczyścić lub naprawić sufit napinany.

Zamawiając sufit napinany, na pewno chcieli by Państwo dowiedzieć się, w jaki sposób w razie konieczności można go wyczyścić, jak zmyć plamę z folii, czy można go zdemontować, czy jest możliwa naprawa sufitu napinanego itp. Klienci często zadają pytania dotyczące, uszkodzeń i napraw sufitu napinanego.
czy można umyć sufit

czy można umyć sufit


Postaram, się zatem udzielić odpowiedzi w następujących punktach:

1. Mycie sufitu napinanego.

Jeśli zaistniej taka konieczność, można umyć sufit napinany wilgotną szmatką lub użyć środka do mycia okien. Jeśli trzeba zmyć plamę to można posłużyć się środkiem do mycia naczyń, śmiało mogą Państwo dotykać sufitu napinanego, ponieważ jest on bardzo wytrzymały, należy jedynie unikać materiałów ściernych takich jak np. gąbka druciana.

Silne plamy na suficie napinanym można spróbować usunąć przy pomocy rozpuszczalnika 646, należy jednak pamiętać o tym aby wycierać membranę delikatnymi krótkimi ruchami, tak aby nie pozostały ślady na folii. Istnieje także możliwość wezwania ekipy montującej, która pomoże usunąć wiele rodzajów zanieczyszczeń.


2. Naprawa sufitu napinanego.

Jeśli w Państwa suficie napinanym pojawiły się uszkodzenia: dziurka, rozcięcie, przebicie, najprościej jest ściągnąć i zamontować nowe płótno. Co prawda to rozwiązanie może być kosztowne, więc jeśli uszkodzenie jest niewielkie i nie znajduje się w widocznym miejscu, a nie mają Państwo ochoty zajmować się zmianą sufitu, to można po prostu nasmarować to miejsce klejem, aby dziura się nie powiększała, możliwe jest również naklejenie jakiegoś lekkiego, praktycznie nic nieważącego dekoracyjnego elementu papierowego.3. Czy można sufit napinany zdemontować

3. W wypadku, gdy sufit napinany został poważnie uszkodzony lub całkowicie rozerwany, np. podczas instalacji mebli wielkogabarytowych lub przy zmianie okien albo drzwi, należy go zdjąć i zamówić nowy. Firma, która zajmuje się montażem sufitów napinanych z łatwością zdemontuje stary i zamontuje nowy sufit.


Tel.: 536 250 569
Sufity napinane od firmy Planeta Sufitów: Kraków, Katowice, Rzeszów, Tarnów etc.