Sufit napinany Kraków, Warszawa, Katowice
telefonZADZWOŃZADZWOŃ

Sufit napinany czyszczenie. Jak czyścić i czym umyć sufit napinany?


Przy zamówieniu sufitu napinanego, na pewno chcieli by Państwo dowiedzieć się:
Powiem teraz w jaki sposób w razie konieczności można go wyczyścić, jak zmyć plamę z folii, czy można go zdemontować, czy jest możliwa naprawa sufitu napinanego itp. Klienci często zadają pytania dotyczące, uszkodzeń i napraw sufitu napinanego.

Postaram, się zatem udzielić odpowiedzi w punktach czyszczenia sufitu napinanego:

Mycie sufitu napinanego.

Jeśli zaistniej taka konieczność, można umyć sufit napinany wilgotną szmatką mikrofibrą lub użyć płyn do mycia okien. Jeśli trzeba zmyć plamę to można posłużyć się płynem do mycia naczyń, śmiało mogą Państwo dotykać sufitu napinanego, ponieważ jest on bardzo wytrzymały, należy jedynie unikać materiałów ściernych takich jak np. gąbka druciana.

umyć sufit - płyn do naczyń

umyć sufit - płyn do naczyń

czyszczenie sufitu napinanego mikrofibrą i płyn do okien

czyszczenie sufitu napinanego mikrofibrą i płyn do okien


Jeśli podczas działania sufitu pojawiły się na nim plamy, na przykład krople z gotowania zostały spryskane w kuchni, można je łatwo wyczyścić.

Zwykle wystarczy po prostu umyć sufit napinany za pomocą alkoholowych środków do mycia okien i zwykłej serwetki lub ręcznika frotte.

Jednocześnie nie powinieneś bać się dotykać sufitu rękami, jest tak mocny jak bęben, nie będziesz w stanie go uszkodzić.

Do czyszczenia sufitu nie używaj twardych przedmiotów, zwłaszcza z ostrymi narożnikami.

Ślady tłuszczu w kuchni najwygodniej zmywać płynami do mycia naczyń. Głównym środkiem powinien być żel, a nie proszek z ziarnami ściernymi. Następnie łatwo zetrzeć detergent tym samym płynem do mycia okien na bazie alkoholu.

W ten sam sposób możesz usunąć ślady suszonych produktów, takich jak ketchup, szampan itp.

Zmyć plamę z sufitu z folii.

Ślady farby na bazie wody przetrzeć bardzo wilgotną ściereczką. Możesz również użyć rozpuszczalnika 646, używając wacika lub patyczka bezpośrednio na farbę.

Alkohol lub wódka nadaje się do wycierania śladów pisaków.

jak zmyć farbę wodną z sufitu

jak zmyć farbę wodną z sufitu

wilgotną mikrofibrą lub użyć rozpuszczalnika 646

wilgotną mikrofibrą lub użyć rozpuszczalnika 646

ślady po markerze można zmyć alkoholem

ślady po markerze można zmyć alkoholem

możesz po prostu przetrzeć sufit mopem

możesz po prostu przetrzeć sufit miękkim mopem


Silne plamy na suficie napinanym można spróbować usunąć przy pomocy rozpuszczalnika 646, należy jednak pamiętać o tym aby wycierać membranę delikatnymi krótkimi ruchami, tak aby nie pozostały ślady na folii. Istnieje także możliwość wezwania ekipy montującej, która pomoże usunąć wiele rodzajów zanieczyszczeń.

Jeśli na suficie są plamy, których nie można usunąć detergentami, możesz ostrożnie spróbować przetrzeć plamę rozpuszczalnikiem 646.

Jak czyszczyć sufit napinany:
  • należy ostrożnie i krótko dotknąć sufitu serwetką z rozpuszczalnikiem
  • nie pocierać przez dłuższy czas, aby nie pozostawić śladów na filmie
  • Jeśli pojawią się poważne trudności, zawsze możesz skontaktować się z naszą firmą, a my jesteśmy gotowi Ci pomóc.

Naprawa sufitu napinanego.

Jeśli w Państwa suficie napinanym pojawiły się uszkodzenia: dziurka, rozcięcie, przebicie, najprościej jest ściągnąć i zamontować nowe płótno. Co prawda to rozwiązanie może być kosztowne, więc jeśli uszkodzenie jest niewielkie i nie znajduje się w widocznym miejscu, a nie mają Państwo ochoty zajmować się zmianą sufitu, to można po prostu nasmarować to miejsce klejem, aby dziura się nie powiększała, możliwe jest również naklejenie jakiegoś lekkiego, praktycznie nic nieważącego dekoracyjnego elementu papierowego.

Czy można sufit napinany zdemontować

W wypadku, gdy sufit napinany został poważnie uszkodzony lub całkowicie rozerwany, np. podczas instalacji mebli wielkogabarytowych lub przy zmianie okien albo drzwi, należy go zdjąć i zamówić nowy. Firma, która zajmuje się montażem sufitów napinanych z łatwością zdemontuje stary i zamontuje nowy sufit.
Kraków, telefon: +48 880 047 088, biuro@woodymaxx.pl