Sufit napinany Kraków, Warszawa, Katowice
telefonZADZWOŃZADZWOŃ

Karnisz sufitowy. Czarny, biały, z LED.


karnisz sufitowy wpuszczany

karnisz sufitowy wpuszczany

✔ Do dyspozycji

od 165 zł/m. b.


KUP TERAZ

Folia Matowa/Lustrzana
Brand MSD Premium
Grubość folii 0,18 мм
Szerokość sufitu bez szwu 5,5 metrów
Profil-karnisz MP7 aluminium, wbudowany
Szerokość karniszu 60 mm
Wysokość karniszu 30-60 mm
Kolor karniszu biały/czarny
Montaż FIXO bez listwy
Obniżenie sufitu 40 mm MIN
Podświetlenie możliwe LED
Demontaż i ponowny montaż możliwy
Gwarancja 12 lat
Który karnisz lepiej wybrać? Jak zrobić ukryty karnisz sufitowy na firany i zasłony? Jak ukryć metalowe szyne w suficie napinanym? Takie pytania pojawiają się przy tworzeniu nowoczesnego wnętrza. Poniżej opiszemy wszystkie opcje ukrytych karniszów do sufitów napinanych. Jak wygląda montaż wnęki na zasłony w suficie.
karnisz wpuszczany w sufit napinany

karnisz wpuszczany w sufit napinany

karnisz na zasłony w suficie

karnisz na zasłony w suficie

karnisz sufitowy wbudowany z LED

karnisz sufitowy wbudowany z LED

karnisz jak zamontować w sufit napinany

karnisz jak zamontować w sufit napinany

ukryty karnisz na zasłony

ukryty karnisz na zasłony

szyna sufitowa na zasłony z LED

szyna sufitowa na zasłony z LED


Oferujemy specjalny profil-karnisz, który jest wbudowany w sufit napinany na etapie montażu folii. Jest to metalowa, aluminiowa potrójna szyna z hakami. Na takim karniszu można zawiesić zasłonę lub zasłonę i firany. Dzięki trzem liniom haczyków możesz wybrać odległość od ściany do zasłony lub od zasłony do firanki.

Karnisz wpuszczany w sufit

Gotowe karnisze dostępne są w dwóch rozmiarach 2 metry i 3,2 metra długości, ale możemy połączyć profile i zrobić karnisz 5-6 metrów. Oferujemy również karnisz wpuszczany w kolorze białym i czarnym. Ponieważ profil-karnisz jest wbudowany w płaszczyznę sufitu napinanego, sufit jest obniżony o 6-7 cm w stosunku do betonowego. Główną zaletą takiego karniszu sufitowego - jest możliwość wbudowania w nią oświetlenia LED.

biały karnisz sufitowy schowany

biały karnisz sufitowy schowany

karnisz wpuszczany w sufit napinany

karnisz wpuszczany w sufit napinany

Szerokość karniszu wynosi 6 cm, odległość jego od ściany z oknem może być dowolna, w zależności od kilku czynników. Zwykle od ściany do szyny wcinamy 14 cm i plus 6 cm szerokości karniszu, w sumie otrzymujemy dystans 20 cm na zasłony.

Montaż karniszu w sufit napinany.

Zamawiając sufit napinany, nasz konsultant pyta Państwo o zasłonach i potrzebie karniszu. Jeśli potrzebujesz wbudowany karnisz w suficie napinanym, to przy obliczaniu ceny sufitu uwzględnia się koszt profilu karniszu MP7 i jego montażu.

Na etapie cięcia sufitu w warsztacie rzemieślnicy natychmiast obliczają wymaganą odległość karnisza i wycinają sufit, biorąc pod uwagę te pomiary. Jeśli istnieje odległość między ścianą z oknem a karniszem sufitowym, to zazwyczaj zamyka się ją osobnym sufitem napinanym. Ten pasek rozciągliwej tkaniny odpowiada długością karniszu, a szerokością wgłębieniu na okno 8-15 cm. Czasami jest technicznie konieczne, aby karnisz był blisko ściany z oknem, wtedy nie będziesz miał naciągnij listwę sufitową wzdłuż okna.

montaż karniszu w sufit napinany

montaż karniszu w sufit napinany

montaż sufitu napinanego do okna

montaż sufitu napinanego do okna

przysufitowy karnisz czarny

przysufitowy karnisz czarny

szyna sufitowa przy ścianie

szyna sufitowa przy ścianie

czarny karnisz i listwa z czarnej folii

czarny karnisz i listwa z czarnej folii

LED w karnisze na zasłony

LED w karnisze na zasłony


Proces montażu karniszu:
  • Profil-karnisz mocujemy do stropu betonowego na specjalnych zawieszkach metalowych
  • Profil do sufitu napinanego mocujemy na całym obwodzie pomieszczenia
  • Montujemy podesty pod lampy
  • Ogrzewamy płótno
  • Montujemy główny sufit napinany
  • Montujemy listwę sufitu napinanego wzdłuż okna
Po zamontowaniu sufitu napinanego otrzymujesz haczyki na zasłony i kołki w szynie, aby haczyki nigdy nie odpadły. Nie zaleca się umieszczania haczyków w karniszu oddzielnie od zasłon. Zazwyczaj najpierw zasłonę zakładamy na haczyki i razem wsuwamy w karnisz sufitowy.

Wbudowana szyna sufitowa może zajmować całą szerokość pomieszczenia lub kończyć się przed dotarciem do ściany. Punkt ten jest określany na etapie pomiaru.

CENA na karnisz wbudowany w sufit.

Kiedy obliczamy koszt zwykłego sufitu, jest to jedno płótno z profilem po obwodzie. Gdy mówimy o suficie ze zintegrowanym karniszem, otrzymujemy 2 sufity oddzielone metalowym profilem z haczykami. Czyli fizycznie mamy sufit główny na prawie całą powierzchnię pomieszczenia i mały pas sufitu wzdłuż okna. Szerokość tego wąskiego sufitu reguluje odległość karniszu od ściany z oknem.

Orientacyjne ceny gzymsów w suficie napinanym dla różnych opcji:
✅ Karnisz wpuszczany MP7200 zł/m.b.
✅ Wnęka na karnisz MP6365 zł/m.b.
✅ Karnisz schowany MP3175 zł/m.b.
✅ Karnisz do sufitu130 zł/m.b.

DŁUGOŚĆ: m
SZEROKOŚĆ: m
Folia:


Karnisz długość: m.b.

Liczba rogów: szt.

Liczba punktów świetelnych: szt.
Cena sufitu z karniszem obejmuje wszystkie materiały i prace instalacyjne: dwie płótna do sufitu napinanego, profile, karnisz, haki, montaż sufitu i lampy. Dodatkowo można zainstalować oświetlenie karniszu sufitowego, do tego trzeba dodać koszt taśm LED i zasilaczy.

Karnisz elektryczny w suficie napinanym.

Współczesne trendy wzornicze dyktują nam, aby wszystkie elementy techniczne były jak najbardziej ukryte. Dlatego też elektryczny karnisz na zasłony powinien być niewidoczny. Jeśli planujesz mieć sufit napinany i karnisz elektryczny, montujemy folię wcięte od okna. Zazwyczaj sufit napinany jest montowany pod koniec wykonczenia, dlatego warto wcześniej przygotować: drut pod przyszły karnisz elektryczny, a także pasek betonowego sufitu wzdłuż ściany z oknem należy pomalować na biało lub kolor ściany.

karnisz elektryczny w sufit napinany

karnisz elektryczny w sufit napinany

montaż karniszu elektrycznego w sufit

montaż karniszu elektrycznego w sufit

montaż wnęki dla karniszu w suficie

montaż wnęki dla karniszu w suficie

karnisz lukowy w sufit napinany

karnisz lukowy w sufit napinany


Przewód pod karnisz elektryczny wykonany jest w rogu pomieszczenia, a dokładniej w miejscu, w którym silnik będzie minimalnie zauważalny. Silnik do karniszu będzie przymocowany w samym rogu tuż przy ścianie, więc zastanów się, czy planujesz mieć tam później szafę, czy też wykonać inne prace na ścianie?

Karnisz elektryczny możesz kupić osobno lub zamówić razem z sufitem napinanym i naszą instalacją.

Wnęka na karnisz w suficie napinanym

Pomimo istnienia naszego profilu-karniszu do zasłon, zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebny jest specjalny karnisz. Jak w takim razie ukryć go w suficie napinanym? Podobnie jak w poprzednim przypadku możemy wykonać w suficie napinanym wnękę pod różnego rodzaju szyny.

Istnieje możliwość wykonania wykończonej wnęki o szerokości 7,5 cm w kolorze białym lub czarnym w dowolnym miejscu sufitu napinanego. Zdarzają się sytuacje, w których zasłonę należy wykonać nie wzdłuż okna, ale na środku pokoju, aby podzielić pomieszczenie. W tym przypadku używamy metalowego aluminiowego profilu na wnęki. Głębokość wnęki wynosi 3,5 cm - to wystarczy, aby schować karnisz.

wnęka na karnisz w sufit napinany

wnęka na karnisz w sufit napinany

zasłony w suficie napinanym

zasłony w suficie napinanym

profil-wnęka MP6 dla sufitu napinanego

profil-wnęka MP6 dla sufitu napinanego

wnęka w suficie na karnisz

wnęka w suficie na karnisz


Jeśli potrzebujesz niszy w kształcie łuku lub wzdłuż krzywej, używamy profilu sufitowego. Aluminiowy profil sufitowy do sufitów napinanych tworzy wnęki o dowolnym kształcie za pomocą możliwości cięcia i gięcia. Wysokość wnęki wynosi 4 cm, ale betonową część sufitu należy najpierw pomalować na biało lub w kolorze ścian.

Modne i nowoczesne karnisze.

Zasłony w nowoczesnym wnętrzu mają znaczenie zarówno wizualne, jak i funkcjonalne, dlatego nie należy lekceważyć tego detalu projektowego. Dokonując napraw warto zawczasu zastanowić się, w jaki sposób okna zostaną zamknięte. Jeśli są to zasłony, najlepiej zapewnić ukryty karnisz. Naturalnie ukryty szyny we wnęce jest możliwy tylko w przypadku sufitu podwieszanego, czyli wymagane jest obniżenie sufitu o co najmniej 4 cm. Sufity podwieszane mogą być wykonane z płyt gipsowo-kartonowych lub napinane.

Jak opisano powyżej, w suficie napinanym znajduje się specjalny profil karniszowy, który jest w pełni zintegrowany. Oznacza to, że nie musisz nic robić z sufitem betonowym, całkowicie pokryjemy go idealnie równym sufitem napinanym i zainstalujemy karnisz o pożądanym kolorze i długości.

W przypadku sufitu z płyt gipsowo-kartonowych możesz łatwo zrobić wnękę na szyne, a sam możesz kupić dowolny karnisz, który Ci odpowiada. Możesz go przymocować samodzielnie w odpowiednim miejscu i powiesić zasłony.

Główny wniosek jest taki, że zasłony są piękne i praktyczne, a karniszy powinny być ukryte))
Tel.: 536 250 569
Firma Planeta Sufitów: planetasufitow@gmail.com
Sufity napinane - Kraków, Katowice, Rzeszów, Tarnów, Warszawa etc.