Sufity napinane Kraków. Producent Planeta Sufitów.
tel.: 536 250 569
E-mail: planetasufitow@gmail.com

Oświetlenie w suficie napinanym: żyrandole, lampy punktowe oczka sufitowe.

Sufity napinane są eleganckie i funkcjonalne, ale to dobrze dobrany żyrandol, lampa punktowa, czy oczko stropowe uczynią Państwa wnętrze naprawdę wyjątkowym.
klasyczny żyrandol i lustrzany sufit napinany

klasyczny żyrandol i lustrzany sufit napinany


Jakie oświetlenie można zastosować w suficie napinanym.

W suficie napinanym możliwe jest wykorzystanie wszystkich rodzajów oświetlenia. Dobrze wygląda zarówno duży klasyczny żyrandol, jak i ukryta taśma LED oraz wiele oczek stropowych, różne lampy punktowe i sufitowe systemy oświetlenia.

W kwestii temperatury nagrzewania się przyrządów oświetlenia, jaką wytrzymuje sufit napinany i jaka powinna się znajdować na powierzchni folii są pewne ograniczenia:

- oczka stropowe z lampami halogenowymi o mocy do 30W można bez obaw montować w suficie napinanym. Oczka stropowe wyposażone w żarówkę LED lub świetlówkę można montować bez ograniczeń.

- umieszczając duży żyrandol lub lampę punktową w suficie napinany, należy upewnić się, że powierzchnie lamp halogenowych i lamp żarowych (żarówek) znajdują się w odległości większej niż 100 mm od sufitu napinanego. W takim wypadku topienie się folii nie jest niemożliwe. Można instalować dowolne żyrandole wyposażone w świetlówki, diody, czy lampy energooszczędne.

- Taśmy LED można umieszczać na konstrukcjach gipsowo-kartonowych poniżej folii, można również zamontować ukryte podświetlenie za matową lub lustrzaną membraną.

lampy punktowe na suficie napinanym

lampy punktowe na suficie napinanym


Zastanawiając się nad rodzajem oświetlenia sufitu napinanego w salonie, pokoju dziecięcym, sypialni lub kuchni, warto postarać się o wielopoziomowe oświetlenie, funkcjonalne rozmieszczenie lamp, a nie skupiać się wyłącznie na ich ładnym wyglądzie. Proszę przewidzieć nie tylko miejsce żyrandolu w suficie napinanym, ale również rozmieszczenie pomniejszych lampek w poszczególnych obszarach: kinkiet w sypialni i w pokoju dziecięcym nad łóżkiem, oświetlenie blatu kuchennego, oświetlenie nad lustrem w węźle sanitarnym, może nocne diodowe podświetlenie w korytarzu, ukryte pod membraną nocne podświetlenie w sypialni.

Rodzaje sufitów:

matowe
lustrzane
z podświetleniem
latający sufit
nisze na suficie
z nadrukiem
gwieździste niebo
sufity napinane 3D
wielopoziomowe
sufit ażurowy

Zdjęcia sufitów:

w salonie, w sali
w kuchni
w sypialni
w pokoju dziecięcym
w łazience
w przedpokoju, korytarzu

Ostatnie wzory:

KORZYSTNE:

Jak wybrać?
Konserwacja i eksploatacja.
Jak wybrać kolor?
Oświetlenie.
Nowoczesne i modne sufity.
Jak zamówić?

ZDJĘCIA SUFITÓW:

w salonie, w sali
w kuchni
w sypialni
w pokoju dziecięcym
w łazience
w przedpokoju, korytarzu

POPULARNE:

lustrzany
matowy
z podświetleniem
z nadrukiem
sufity napinane 3d
gwiaździste niebo
Tel.: 536 250 569
Sufity napinane od firmy Planeta Sufitów: Kraków, Katowice, Łodź, Rzeszów, Warszawa etc.