Sufity napinane Kraków. Producent Planeta Sufitów.
tel.: 536 250 569
E-mail: planetasufitow@gmail.com

Jak wybrać sufit napinany? Co to jest?

Teraz dowiedzą się Państwo: jakie są rodzaje sufitów napinanych; różnorodność materiałów, faktur i rodzajów mocowań; jak wybrać najodpowiedniejsze sufity napinane. W pierwszej kolejności sufity napinane różnią się w zależności od materiału z jakiego są wykonane.
zwykły matowy sufit z folii

zwykły matowy sufit napinanyPowierzchnie, faktury sufitów napinanych:

Sufity napinane lustrzane

(lakowe) charakteryzują się efektem lustrzanego odbicia, dzięki pojawieniu się odbicia, wizualnie zwiększają wysokość pomieszczenia. Oferujemy ponad 200 odcieni folii na każdy gust.

Matowe sufity napinane

przypominają idealnie równy pomalowany sufit, czasem nawet zdarza się, że wizualnie ciężko jest się zorientować, że jest to sufit napinany. Wybór odcieni jest mniejszy niż w przypadku sufitów lustrzanych, paleta barw sufitów z tkaniny poliestrowej ogranicza się do jasnych pastelowych odcieni. Na specjalne życzenie istnieje możliwość użycia dowolnego odcienia membrany lustrzanej i zamontowania go na lewą stronę, wtedy otrzymamy praktycznie matowy kolorowy sufit napinany.

Półprzeźroczyste sufity napinane

zwykle wykorzystuje się w połączeniu z ukrytym podświetleniem, które jest umieszczone pod folią i tworzy oświetlenie rozproszone. Przy wyłączonym podświetleniu półprzeźroczysty sufit napinany prawie niczym nie różni się od białego matowego płótna.

Materiałowa powierzchnia

sufitu napinanego, jak sama nazwa wskazuje przypomina materiał z widocznym splotem nici, jest ona dostępna tylko w sufitach z poliestrowej tkaniny. Paleta barw sufitów z tkaniny poliestrowej ogranicza się do jasnych pastelowych odcieni.

Sufit napinany składa się z naciąganego materiału i odpowiednich mocować wzdłuż obwodu. Systemy mocować także różnią się od siebie, mają swoje zalety i wady.


Wybór systemu mocowań sufitów napinanych:

1. Standardowy system

mocowań typu Barrissol stosuje się w 90% przypadków. Jako zalety tego sytemu należy wymienić: atrakcyjną cenę, możliwość demontażu i powtórnego zamontowania. Wadą jest użycie plastikowej wstawki w obwodzie sufitu napinanego.

standardowy system z wkładką

standardowy system z wkładką


2. Bezszczelinowy system

mocowań jest unikalny ze względu na swój wygląd zewnętrzny – idealne przyleganie sufitu napinanego do ściany, sprawia wrażenie, jakby sufit napinany przyrósł do ściany. Brak jakichkolwiek wstawek plastikowych i szczelin.

bezszczelinowy system mocowań Planeta Sufitów

bezszczelinowy system mocowań Planeta Sufitów


Jak dopasować sufit napinany do odpowiedniego pomieszczenia.

- Zwiększona wilgotność.


Jeśli posiadają Państwo pomieszczenie, gdzie panuje podwyższony poziom wilgotności, para lub odpryski tłuszczu (łazienka, kuchnia), to lepiej wybrać sufit napinany wykonany z folii PVC, ponieważ sufit tego typu na pewno nie będzie wchłaniać wilgoci i zapachów, a ponadto jeśli zaistnieje taka konieczność z latwością będą go Państwo mogli umyć.

- Nieogrzewane pomieszczenie.


Jeśli pomieszczenie nie jest ogrzewane, a klient ma życzenie zamontować tam sufit napinany, to możliwa jest instalacja jedynie sufitu napinanego z tkaniny, który montuje się bez nagrzewania i może być eksploatowany przy niskich temperaturach. Montaż trwa bardzo krótko i nie wymaga dużej ilości profesjonalnego sprzętu.

- Bardzo niskie sufity.


W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będzie lustrzany sufit napinany, który dzięki zastosowaniu efektu lustrzanego wizualnie zwiększy wysokość pokoju. W celu wzmocnienia tego efektu można zamontować podświetlenie wzdłuż obwodu pod membraną sufitu wykorzystując diody LED.

- Pokój dzienny

lub inne pomieszczenie, gdzie jest potrzebny efektowny sufit.
W takim przypadku mamy do dyspozycji nieograniczone warianty designerskich rozwiązań w projektowaniu sufitów napinanych: gwiazdy na suficie, nadrukowane zdjęcia, sufity świecące w różnych kolorach, sufity 3D, dwupoziomowe sufity napinane o zróżnicowanej fakturze, mieszane kolory sufitów napinanych i wiele innych.

Rodzaje materiałów do montażu sufitów napinanych:

Sufity napinane z folii PVC są najbardziej popularne i dostępne dla większości klientów. Zalety sufitów napinanych z PVC:

- idealna równość, gładkość, bez zacieków i szczelin;

- nie przepuszczają wilgoci, nie wchłaniają zapachów, nie są łatwopalne;

- mogą być zdemontowane i zamontowane ponownie, gdy zaistnieje taka konieczność (w przypadku zalania);

- sufit napinany w przypadku zaplamienia można przetrzeć wilgotną szmatką lub nawet zmyć plamę płynem do mycia naczyń.

sufit napinany z folii

sufit napinany z folii


Gdy wybór właściwego materiału do sufitu napinanego będziecie Państwo mieć już za sobą, można przystąpić do wyboru powierzchni. Sufit napinany z folii (membrany) może mieć kilka powierzchni: lustrzaną, matową, półprzeźroczystą, metalik, imitującą skórę itd. Sufit wykonany z tkaniny, może mieć fakturę przypominającą jedynie tkaninę.


Na co należy zwrócić uwagę, wybierając dobry sufit napinany. Oczywiście na renomę przedsiębiorstwa, możliwość zaprezentowania efektów dotychczasowych prac, posiadanie dokumentów umożliwiających prowadzenie działalności tego typu oraz czy dana firma posiada stałą siedzibę. Najlepiej wybrać firmę, która współpracuje z kilkoma dostawcami membran, tak aby było jak najwięcej możliwości wyboru sufitu napinanego w zadowalającej nas cenie. Na rynku działają organizacje, które oferują bezpłatne konsultacje designerskie, przedstawiciele tych instytucji mogą udać się na miejsce gdzie będą przeprowadzane prace i skonsultować się z ekipą, która będzie dla Państwa pracować przy montażu konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych potrzebnych do instalacji sufitu podwieszanego i w wielu innych sprawach. Biorąc pod uwagę niskie ceny montażu sufitu napinanego, mogłoby się wydawać, że są to drobiazgi, jednakże jak pokazuje praktyka ich obecność wpływa pozytywnie na jakość montażu.

Rodzaje sufitów:

matowe
lustrzane
z podświetleniem
latający sufit
nisze na suficie
z nadrukiem
gwieździste niebo
sufity napinane 3D
wielopoziomowe
sufit ażurowy

Zdjęcia sufitów:

w salonie, w sali
w kuchni
w sypialni
w pokoju dziecięcym
w łazience
w przedpokoju, korytarzu

Ostatnie wzory:

KORZYSTNE:

Jak wybrać?
Konserwacja i eksploatacja.
Jak wybrać kolor?
Oświetlenie.
Nowoczesne i modne sufity.
Jak zamówić?

ZDJĘCIA SUFITÓW:

w salonie, w sali
w kuchni
w sypialni
w pokoju dziecięcym
w łazience
w przedpokoju, korytarzu

POPULARNE:

lustrzany
matowy
z podświetleniem
z nadrukiem
sufity napinane 3d
gwiaździste niebo
Tel.: 536 250 569
Sufity napinane od firmy Planeta Sufitów: Kraków, Katowice, Łodź, Rzeszów, Warszawa etc.