Sufity napinane Kraków. Producent Planeta Sufitów.
tel.: 536 250 569
E-mail: planetasufitow@gmail.com

Sufit napinany w łazience.

Gdy patrzysz na zdjęcia – takie piękne sufity w łazience, ale od razu pojawia się mnóstwo pytań. A czy można zamontować sufit napinany w łazience? Jak on będzie się zachować? Czy nie będzie śladów kropli na nim? Czy uratuje sufit napinany od grzyba w łazience? I wiele innych problemów wymyślają bywalcy różnych forumów. Poniżej są odpowiedzi na wszystkie te pytaniaCzy można stosować sufi napinany w łazience?

Tak, oczywiście, nawet trzeba! Sufit z PVC - jest to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń wilgotnych. Sufit napinany nie wchłania wilgoci, a więc nie zniszcza się od dużej wilgotności w łazience. W przeciwieństwie do malowanych sufitów, które już po roku zaczynają trochę kruszyć się, a przez 5 lat farba odstaje kawałkami i sypie się na głowę swoich domowników. Z sufitem napinanym nic takiego się nie dzieje, on będzie wyglądać jak nowy 10-20 lat, choć w łazience, choć w basenie!

Jak połyskujące tak i matowe sufity napinane nie pękają i nie wypiętrzają się od dużej ilości wilgoci. Ale dla wyposażenia pomieszczeń łazienki, dlaczegoś 99% ludzi wybiera właśnie połyskującą fakturę.


Czy nie będzie widać śladów kropli na suficie napinanym?

Nie, nie będzie. Przecież krople, które pojawiają się na suficie pod czas bardzo aktywnego przyjęcia gorących kąpieli – to woda destylowana, która po wyschnięciu nie może pozostawiać żadnych śladów. Ale w przypadku malowanych sufitów, ślady mogą pozostać, bo nadmiar wilgoci wnika w ich powierzchnię, trochę niszcząc ją i otrzymujemy brzydkie plamy, pęknięcia i inne kłopoty.

Czy uratuje sufit napinany od grzyba w łazience?

Jest to złudzenie. Na prawdę od grzybów może bezpośrednio uratować tylko dobrze przemyślana i sprawna wentylacja. Jeśli w pomieszczeniu problemy z wentylacją, sufit napinany w żaden sposób nie pomoże. Jedyne, co możemy zagwarantować – sam sufit napinany nie jest podatny na grzyby, bo jego powierzchnia jest całkowicie gładka i nie porowata, dla tego na samej folii żadnego grzyba nie będzie, a oto pozostałe powierzchnie zagrożone. Więc jeśli już Cię spotkał ten problem, więc początkowo trzeba rozwiązać problemy z wentylacją, dodać jakieś przymusowe okapy i tak dalej. Potem za pomocą specjalnych środków wyprowadzić ślady pleśni. A potem już śmiało możesz instalować sufit napinany, który będzie zawsze w idealnym stanie.

Dla nowych mieszkań – możesz śmiało montować sufity w łazienkach, one są niezawodne i trwałe.

Czy trzeba myć sufit napinany?

Nie. Taka konieczność prawie nie występuje. Przypomnij sobie, kiedy ostatnio myłeś swój sufit w łazience lub innym pomieszczeniu? Oto-to. Wątpię się, że z sufitem napinanym to pragnienie, będzie występować częściej. Ale czysto teoretycznie możliwość umyć lub wytrzeć wilgotną szmatką sufit napinany istnieje. Procedura ta znacznie łatwiej i skuteczniej, w porównaniu z myciem zwykłego pomalowanego sufitu.

Jaki sufit wybierać dla łazienki?

Co do faktury folii, to jak już pisano wyżej, większość woli połyskujące sufity w łazienkach. Przecież często, łazienka – jest to małe pomieszczenie, które zawsze chcą poszerzyć, przynajmniej wizualnie. I wtedy na pomoc przychodzą połyskujące sufity napinane, ze swoim wysokim stopniem lustrzaności.

Jeśli chodzi o kolor folii do sufitu, wtedy ją najczęściej wybierają pod kolor ciemnych kafelek. Tradycyjnie na ścianach duża część kafelek idzie jasnego odcienia, a jakieś dekory lub fryzy robią ciemnego koloru, i oto pod ten kolor i wybierają sufit napinany. Jeśli podłoga w łazience jest bardzo ciemna, to sufit lepiej zrobić, skupiając się na jasne kafelki.

Jakie oświetlenie wybrać dla sufitu napinanego w łazience?

Tu specjalnych ograniczeń nie ma, cały asortyment opraw do twojej dyspozycji: od punktowych lamp do klasycznych żyrandoli, głównie by to pasowało do reszty wnętrza.

Ale znowu jest bardzo powszechne korzystanie z punktowych opraw równomiernie rozmieszczonych na suficie. Mogą to być dwie linie 3-4 lampy lub może być kwadrat o obwodzie łazienki.

WAŻNE! Wybierając oprawy punktowe, należy zwrócić uwagę, aby żarówki w nich zostały led, aby obudowa nie mogła dojść do jej przegrzania i nie mógła przypalić folię.

Rodzaje sufitów:

matowe
lustrzane
z podświetleniem
latający sufit
nisze na suficie
z nadrukiem
gwieździste niebo
sufity napinane 3D
wielopoziomowe
sufit ażurowy

Zdjęcia sufitów:

w salonie, w sali
w kuchni
w sypialni
w pokoju dziecięcym
w łazience
w przedpokoju, korytarzu

Ostatnie wzory:

KORZYSTNE:

Jak wybrać?
Konserwacja i eksploatacja.
Jak wybrać kolor?
Oświetlenie.
Nowoczesne i modne sufity.
Jak zamówić?

ZDJĘCIA SUFITÓW:

w salonie, w sali
w kuchni
w sypialni
w pokoju dziecięcym
w łazience
w przedpokoju, korytarzu

POPULARNE:

lustrzany
matowy
z podświetleniem
z nadrukiem
sufity napinane 3d
gwiaździste niebo
Tel.: 536 250 569
Sufity napinane od firmy Planeta Sufitów: Kraków, Katowice, Łodź, Rzeszów, Warszawa etc.